Counter-strike

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Playstation

Playstation3 je v PRODEJI!

Playstation3

Vnoci z štvrtka 22.3.2007 na piatok 23.3.2007 sa v Prahe otvoril první obchod v ÈR prodávájúci Najočakávanejšiu PS3.

nielen v Prahe,ale i v iných metropolách Europy afriky či ázie stáli obrovské fronty netrpielivých fanúškovia aby si koúpily svoju první konzolu PS3.V niektorých miestach sa dokoncea usporiadali show na počest vydání PS 3 napríklad rockový koncert v berlínì alebo osvetlená aifelova vež v paríži s obrovskou párty.

PS3 jste si mimo jiné mohli zakoupit nejen v Pražské prodejnì ale i v síti nìkterých hypermarketù ovšem konzolí po hypermarketech nebylo mnoho.

 Playstation 3

Playstation1, 2 mne provází od mých dětských let, kdy bezkonkurenčně kralovala na poli herních konzolí v počtu prodaných kusů i kvality her. Až později vyrazil do boje xbox1 a i když měl na to být rovnocenným soupeřem, porazit Playstation2 nedokázal. Takže jsem si nemohl ujít možnost, kterou mi nabídl Herní Svět, odvést si černou perlu domů na víkend.

Konzole

K dispozici jsem dostal americkou, dražší verzi s 60Gb harddiskem a dvěmi bezdrátovými ovladači. Pro mne osobně je PS3, tou hezčí konzolí. Je provedena v černé lesklé barvě v kombinaci se stříbrným panelem kolem vstupu Blue-ray disků. V čelní panelu jsou integrovány dvě diody. Modrá označuje vložení disku v mechanice a zelené provoz konzole. Vedlejší indikuje provoz konzole a mění barvu červená/zelená. Kolem celé konzole najdete větrací mřížky pasivního chlazení konzole, většina tepla je odváděna ventilátorem ze zadní strany. Vedle mechaniky jsou dvířka ukrývající 3 čtečky karet (CF,SD/miniSD,PRO). Ve spodní části čelní strany nalezneme 4 USB vstupy. Na zadní straně jsou schovány 2 video výstupy, běžný a HDMI, optický výstup. Dále zde nalezneme vstup pro LAN, zástrčku pro síťové připojení a kolébkový síťový vypínač. Po celou dobu hraní i přehrávání filmů je konzole krásně tichounká, jen občas odfoukne hlasitým větrákem. Mechanika je v provozu skoro neslyšitelná.Ovladač

Ovladače jsou bezdrátové s pevnou nabíjecí baterií uvnitř, která se dobíjí pomocí USB vstupu. To se mi nezdá moc praktické v porovnání s naším ovladačem. Na ovladači přibylo PS tlačítko uprostřed a má podobnou funkci jako u x360. Ale jen podobnou. Během hraní se přes něj nepodíváte na přátele,zprávy atd. Nedostanete se ani k posílání zpráv, natož k nastavení konzole, jako to je u x360. Při jeho podržení vám naběhne výběr - vypnutí ovladače, konzole, zrušení hry. Na zadní straně je USB vstup a čtyři červené diody označující připojený port ovladače. Celkově je ovladač lehký i díky absenci vibračních motůrků, jelikož PS3 vibraci u ovladačů nepodporuje. Místo toho má pohybový senzor. Za mne můžu jen dodat, že senzor jsem odzkoušel u Motostormu a nechytlo mne to. Za to mne konkrétně u něj chyběly vibrace. Ovladač se nedrží špatně, ale čelní trigery jsou zaoblené směrem k vám až dolů, takže mne pořád klouzaly prsty směrem dolů. Což je dost nepříjemné,zvlášť u závodních her, kdy potřebujete citlivě pracovat s plynem.

Menu přístroje

Menu konzole je strohé a pro mne dost nepřehledné oproti x360. Je naprosto stejné jako u PSP. Okamžitě po připojení nevíte, kdo je připojen, ani kolik máte zpráv. Na vše musíte nalistovat a prohledávat. Pozadí je jednobarevné, změní se pouze pokud najdete na ikonku hry - ať už dema nebo plné - poté se pozadí změní na logo hry. Naleznete tu spoustu ovládacích prvků k používání doplňkových funkcí, zvlášť pro video a audio. Tyto jsem nezkoušel, ale dle všeho je to krok vpřed oproti x360. A to i díky internetovému prohlížeči, který funguje bezchybně a umí si přidávat i oblíbené stránky, pouštět internetové rádia i televize. Důkaz máte i zde na fóru v diskuzi o Golfovém turnaji, kde naleznete zprávu psanou z konzole. Škoda,že prohlížeč nevyužívá celou obrazovku ale jen pruh na středu širokoúhlé obrazovky.K dispozici máte i store, kde se platí kreditní kartou přímo.

Blu-ray film

Vyzkoušel jsem i jeden blu-ray film. Talladega Nights, což je obdoba autíček, akorát hrané a pro dospělé. Obraz je nádherné čistý a jasný, radost pokoukat, při čemž o tom že PS3 je v provozu ani nevíte. Je opět v krásně tichém provozu po celo dobu. Technologie je bezva, ale podle mého ještě několik let uplyne, než nastane její čas, protože si na ní nebudete moct skoro nic pustit. Navíc ne každý rychle poběží do krámu pro True HDTV (s 1080p).

Hry

Na zkoušku jsem měl hry Resistance, RR7, Genji, gundam crossfire, FN3, Tony Hawk’s Project 8. Dále jsem si stáhl pnou hru GTHD a dema F1 a MotoStorm.

Nejvíc na mne zapůsobil Motostorm, který předvedl nejlepší výkon po grafické stránce. Burnoutové závody v písku se 14 soupeři má své kouzlo. K tomu si připočítejme slušný destrukční model (spíše naskryptované rozpadání), skoro bezproblémový frame-rate a pěkně vypadající okolí a máme tu jasného vítěze z momentálně dostupných her. Jen do původního renderovaného videa má daleko. Kola nezanechávají brázdy v písku, ale jen černé šmouhy a ty samé černé šmouhy nechávají i na dřevěných rampách. Zpomalené rozpadnutí auta vidíte jen když jezdíte v pohledu za autem, nebo motorkou. Na modelech vozidel nenaleznete žádný odlesk, ani na startu, když jsou čisté - jsou celé matné.

Gran Tourismo HD

Gran Tourismo HD je volně stažitelná, plná hra na PSStore (velikost 620MB). K dispozici je jedna trať a na ní se vám postupně otevře 20 aut. Hra podporuje volanty Driving Force, Pro, Force GT, EX. Nejdříve jsem nechápal, proč se tomu říká simulátor, protože auta se chovala jako kačenky. Ale stačí v menu vypnout asistenty a track kontrol a máte perfektní simulátor. Auta se chovají perfektně. Trať je lemována nádhernými fotorealistickými horami. 3D okolí tratě už ovšem nápadně kvalitou připomíná PS2. Kolem tratě jsou i diváci a někteří na vás mávání i českou vlajkou. Modely aut hrdě konkurují PGR3. Celé odjetí hry zvládnete bez asistentů za hodinu, nicméně můžete dále zlepšovat časy a vyzkoušet driftování v samostatném módu.

Formule 1

F1 na mne zapůsobilo jen díky chování vozů (s vypnutými asistenty) -je to pěkný zážitek. Formule, trať a okolí tratě se ani v nejmenším nemůže rovnat s PGR 3. Vozidla téměř bez odlesků, chudé okolí. Rozmazání okolí má navodit pocit rychlosti, jenže ono rozmazání je stejně veliké, když akcelerujete z 0 na 150 za 3 vteřiny, jako když jedete 10km/hod a zatočíte volantem.

Ridge Racer 7

RR7 nemůžu srovnat s RR6, protože jsem ji nehrál. Nicméně vše běhá bez problémů a hladce. Okolí tratě je na slušné úrovni a auta také. Ovšem ani jedno nedosahuje na PGR3.

Fight Night 3

FN3 jsem srovnával pro jistotu i s demem na x360současně, abych nebyl odkázaný pouze na svoji paměť. Zde x360 kraluje v soubojích, kde jsou postavy, jejich, pot, úrazy detailnější a věrnější. Stejně je tomu i u okolí. PS3 má hezčí modelky co nosí cedule s číslem kol a možná i obličeje boxerů když odpočívají mezi koly a léčí si rány.

Resistence: Fall of Man

Resistence: Fall of Man je zatím tou nejlíp vypadající FPSkou pro PS3. Pokud přejdete z PS2, nejspíš budete spokojeni s tím, jak celá hra vypadá - akorát si řeknete,že stejné grafické zpracování ohně a některých lokací zvládla i PS2. Pokud přejdete z x360, nebudete chtít věřit, že tohle je to nej co momentálně PS3 v tomto žáru nabízí. Celá hra je Šedivá bez barev, našedivělé jsou i zelené listy na stromech - prostě vše. Vizuální podání lehce předčívá CoD2 pro XBOX360. Stejný je i princip hry. Naskryptované kouřové efekty po bombardování jsou pěkné, ale po vašem granátu 0. Celá hra je rychlejší a místo Němců narazíte na mimozemské stvoření. Hra je rychlá, svižná a zábavná. Jsou tu rozmístěné i kryty jako v GoW, nelze se k nim přitisknout, ale jen se za ně přikrčit.

Gamertag

Pro hraní online musíte mít vytvořený profil buď pomocí PC nebo přímo na stránkách. Pokud pořídíte konzoli ještě před oficielním vydání pro Evropu. Musíte při zakládání zadat do profilu americkou adresu, jinak místo připojení na vás vykoukne hláška „služba není podporována pro váš region“. Po zadání emailové adresy a hesla jste připojeni a můžete kouknout na přátele a zprávy, prohlédnout store a popřípadě projet internet. Samotné připojení na internet proběhlo automaticky bez ručního nastavování. Jako první věc co uvidíte je stažení update konzole. Online hraní jsem otestoval na Resistance a RR7.

Ridge Racer 7 - online

U RR7 vše běhalo bez problémů na první pokus, ale překvapilo mne jak málo lidí tuto hru hraje. Když jsem dal vyhledání všech místností bylo jich je 15 tak po 3-6 lidech. Ať jsem refrešoval jak jsem refrešoval, stále mi nabíhaly stejné místnosti a to jsem nastavil jakékoliv závody bez omezení. Připojení do závodu je stejné jako u x360 jen s tím rozdílem, že tady nikdo na nikoho nečeká - prostě když vybíráte vůz a nestihnete dát ready, máte smůlu jedou bez vás. A vy můžete čekat, nebo odejít. Bohužel se nemůžete podívat ani na jízdu z ostatních v případě, že přijdete pozdě. Jedině na menu s tratí a body, kde právě jedou. Celé závody jsou neosobní, protože v menu i při závodech panuje absolutní ticho, jen po dokončení závodu můžete napsat předefinovanou zprávu typu: Thank you, good race,… prostě hrozně mi chyběly i ty stupidní hlášky Amíků nebo smích. A proto online mne tolik nebralo jako na Xboxu 360. Tohle Sony nezvládlo, protože jsem nikoho nepotkal kdo by si dokoupil mikrofon, který není v balení konzole. Nestačí pouze obyčejný, protože běžná zdířka zde není.Zbývá Bluetooth,nebo USB. U USB si nejsem jistý, zda jsou podporované.

Resistence - online

Resistance už tolik bez problémů nebylo. Nejdříve dvakrát nápis „Failed“ a poté tříminutový download. Následovalo ruční vypnutí a zapnutí. Opět dvakrát chyba, ale napotřetí už se to podařilo. Zde už bylo místností nepřeberné množství s různým módy. K dispozici je 12 velkých map. Všechny mají několik pater a k přemístění do vyšších vám pomáhají veliké ventilátory. Hrál jsem hry pro 40 hráčů a všechny běhali bez problémů a lagování. Nabídka zbraní zahrnuje vše od brokovnic, samopalů až po odstřelovačku a plamenomet. Dále několik druhů granátu a několik pastí, jenž se dají nalíčit na protivníky. Multiplayer, který rozhodně není taktický, je postaven stejně jako multiplayer CoD2 a je stejně tak zábavný. Díky velikosti map, množství hráčů je místy i zábavnější. Bohužel zde platí zde platí to co u RR7, všude hrobové ticho, nepadne ani slovo. Tak jsem, rozmazlený z Xbox Live nevydržel celou noc, ale šel se nechat asi 100krát popravit do Rainbow Six Vegas. Pak teprve na mne dopadl ten propastný rozdíl v multiplayeru díky hláškám a grafickému zpracování díky tomu, že Xbox 360 je už tak dlouho na trhu.

Závěr

Pokaždé, když jsem si domů přinesl PS1, PS2 s launchovými hrami, svolal jsem kámoše PCkáře a valili oči. Tentokrát se jen usmívali. Po celovíkendovém hraní jsem došel k závěru: Zatím jsem nenašel jediný důvod, proč PS3 pořizovat domů a to jsem o ní snil už přes 2 roky. Nabízí super věci v oblastí médií - ať už jde u o čtečku karet, Blu-ray mechaniku, internetového browseru, ale bohužel na ni nejsou hry, které by se vyrovnaly hrám na Xboxu360. Mimo jediné vlašťovky MotoStromu. Online zpracování nedosahuje kvalit na Xboxu360. Na ovladači mi chybí vibrace a pokud fámy nelžou, nedokážu si představit špičkový simulátor jako bude další Gran Tourismo bez forcefeedbacku. Kdo už nyní hraje na Xboxu360 se těžko vrátí momentálně o rok zpět k PS3. Tím ale nevylučuji, že až PS3 najede do plných obrátek, programátoři využijí velkého potenciálu, který v sobě ukrývá a plně okopíruje službu Xbox Live jí nedám druhý pokus. A dost možná druhý pokus bude o moc lepší. Nakonec zakotví u mne doma, na čestném místě, kde dříve kralovaly její předchůdkyně.

Vím,že jsem teď proti sobě popudil všechny zastánce té velké konzole, která kolem sebe šířila tolik mýtů, že její příchod se zdál jako boží dar. Bohužel já mám své svědomí čisté a vše co jsem tady napsal jsem viděl na vlastní oči a nemám důvod lhát o stroji, na který jsem se tolik těšil. Narozdíl od velkohubých prohlášení “Nexgen přijde až my řekneme“.


PS: Děkuji ještě jednou Hernímu Světu za to, že nám půjčili tento přístroj a hry na vyzkoušení pro náš web, i když já jim tímto článkem, asi prodejnost PS3 nezvýším.

PlayStation 3 black

Moderné centrum domácej multimediálnej zábavy • Blu-ray technológia umožňujúca vysoké rozlíšenie /až 1080p/ • Bezdrôtový ovládač SIXAXIS™ • Integrovaný HDD /60 GB/  • Prístup na Internet a online hranie • Prehráva BD, CD, DVD, SACD • Unikátne prepojenie s prenosným PSP® (PlayStation®Portable)
CPU Cell Broadband Engine™ GPU RSX Memory 256MB XDR Main RAM 256MB GDDR3 VRAM HDD 2.5' Serial ATA (60GB) I/O USB 2.0 X 4
Memory Stick/SD/CompactFlash Slots Communication Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T
IEEE 802.11 b/g Wi-Fi*
Bluetooth 2.0 (EDR)
Wireless Controller Bluetooth (up to 7) AV Output Screen size: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p
HDMI**: HDMI out - (x1 / HDMI)
Analog: AV MULTI OUT x 1
Digital audio: DIGITAL OUT (OPTICAL) x 1
Blu-ray/DVD/CD DRIVE "read only"
Rozmery 325mm (W) x 98mm (H) x 274mm (D)
Váha: 5 kg
Cena: 21 217,70 Sk

 

 

PS3 Pictures

Tu sú nejakéPS3 pictures z August 2006.

PS3 Controller


PS3 picture - systemPS3 picture - system 3 colorsPS3 picture - system and controllerPS3 picture - system anglePS3 picture - system backPS3 picture - system bottomPS3 picture - system topPS3 picture - controller

 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.