Counter-strike

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Xbox360

Xbox 360 Wireless Headset

Bezdrátový headset pro Xbox 360 – recenze ( TeamXbox)

Trávíte-li hodně času online hraním na Xboxu 360, je jasné, že máte všechno potřebné vybavení pro to, aby jste mohli nerušeně trávit hodiny hraním přes službu Xbox Live. Jídlo a nápoje jsou stejně tak důležité, jako kvalitní příslušenství. Je zřejmé, že se Microsoft snaží soupeřit s neoficiálním příslušenství jiných firem. Proto není žádným překvapením, že se nyní na trh dostává i oficiální bezdrátový headset. Po několikadenním testování můžeme říci, že se jedná o solidní alternativu k původnímu headsetu. Jelikož se ovšem nejedná o nejlevnější doplněk, je třeba se zamyslet, zda se nám investice do něj vyplatí.Jakmile jsme otevřeli plastikový obal, zjistili jsme, že se headset dodává spolu s AC adaptérem. Ten se používá k nabíjení baterie. Podle manuálu bude nabíjení trvat kolem 4 hodin. Nabitá by měla vydržet až 8 hodin. Ta naše dosloužila již po 6-ti hodinách. Naštěstí pokud baterie dochází, uslyšíte pípnutí, takže by vás jejich vybití nemělo zaskočit.

Jakmile byla baterie plně nabita, je nutné headset sesynchronizovat s vaší konzolí (to je v podstatě identické se synchronizací ovladače). Tento proces již vícekrát dělat nemusíte. Jakmile příště pustíte Xbox 360, tento headset vaše konzole automaticky vyhledá. K Xboxu lze tímto způsobem připojit až 4 bezdrátové headsety. Jejich pořadí při zapojení měníte mačkáním synchronizačního tlačítka.

Jakmile bylo vše správně nastaveno, nasadil jsem si headset na ucho. Původní gumový úchyt mi sedl skvěle. Nutno dodat, že je zde i další pro lidi s většími ušními lalůčky. Ačkoli je užívání toho headset po většinu času pohodlné, při delším hraní jsem si všiml, že moje ucho začalo trochu blednout. Ovládání hlasitosti je jednoduché. Probíhá pomocí stisknutí snadno dostupného tlačítka na headsetu.

Navzdory tomu, že tento headset představuje dobrou alternativu k původnímu, není bezchybný. Dosah zařízení je pouze 15 stop , přičemž manuál uvádí dvojnásobnou vzdálenost. Navíc se vyskytují občasné problémy s připojením, které způsobují několikasekundové výpadky zvuku. Kvalita zvuku také není perfektní. Nemohl jsem si pomoci, ale velice bych uvítal možnost „in-ear“, která byla u skvělého Halo 2 Plantronics Headsetu. Uživatelé navíc popisují mnoho dalších problému, s kterými jsme se my nesetkali.

Je tedy nový headset dobrou investicí? Stručně řečeno - ne. Jeho používání není dostatečně pohodlné, dosah není takový, jak uvádí oficiální zdroje a navíc se objevuje mnoho závažných problémů. Patříte-li ovšem mezi jedince, kteří se snadno zamotají do šňůry, měli byste jeho nákup zvážit.

Provedení (60%): Příslušenství působí solidním dojmem a relativně pohodlně sedí. Stále jsou zde problémy s kvalitou zvuku a odezvou.

Rysy (80%): Je bezdrátový, lehko se nasazuje a ovládání hlasitosti je snadné i během hraní.

Instalace a nastavení (65%): Před použitím je třeba headset nabít. Jakmile ho jednou připojíte, jste připraveni zapojit se do akce.

Dokumentace a podpora (60%): V manuálu je plno doporučení a rad. Z toho co víme, Microsoft nepomáhá řešit žádné ze známých problémů.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.